این ده کار را هنگامی که فرزند شما خونسردی خود را از دست می دهد انجام دهید

این ده کار را هنگامی که فرزند شما خونسردی خود را از دست می دهد انجام دهید

این ده کار را هنگامی که فرزند شما خونسردی خود را از دست می دهد انجام دهید.
پدر و یا مادر بودن می تواند یکی از سخت ترین کارها باشد، اما این کار می تواند هنگامیکه فرزند شما خونسردی خود را از دست می دهد طاقت فرسا باشد.
این مورد ممکن است برای هر والدینی رخ دهد. فقط به یاد داشته باشید که این استراتژی ها را برای فرزند خود به کار ببرید.
1- علائم عصبانیت را بدانید. اگر شما بدانید که فرزند شما به چه دلیلی عصبانی شده است، بهتر می توانید آن را کنترل کنید.
2- توجه او را به چه دیگری جلب کنید. این مورد اغلب به کودکان 3 ساله و یا کوچکتر کمک می کند. به طور مثال، به آنها یک اسباب بازی نشان دهید و سعی کنید که توجه او را به اسباب بازی جلب کنید. در این سن، کودکان مفهوم علت و معلول را درک نمی کنند، بنابراین صحبت کردن با آنها مفید نیست.
3- به آنها استراحت بدهید. فرزندتان را از هر کاری که در حال انجام است دور کنید. این باعث می شود که کمی آرام شود و این کار به یادگیری بهتر او کمک می کند.
4- به او یاد دهید که خودش را کنترل کنید. سخت ترین کار حفظ آرامش و درگیر نشدن است. اگر شما احساس ناراحتی می کنید، یک نفس عمیق بکشید و به خودتان فرصت دهید تا آرامش خود را مجدد به دست آورید.
5- منعطف و آرام صحبت کنید به فرزندتان توضیح دهید که از او چه می خواهید اما به او امر و نهی کنید. منعطف باشید. به کودکتان یادآوری کنید که این یک قانون است. این کار را با آرامش انجام دهید و احساساتی نشوید. اگر فرزند شما بدرفتاری کرد، او را در آغوش نگیرید زیرا باعث می شود که رفتارهای بد در او تقویت شود.
6- با او شوخی کنید. شوخی و طنز می تواند خلق و خوی فرزندانتان را تغییر دهد و او را آرام کند. شوخی را با تمسخر و اذیت کردن کودکتان اشتباه نگیرید. این کار می تواند باعث تضعیف روحیه او شود.
7- درباره احساسات با او صحبت کنید. کودکانی که کوچکتر هستند اغلب هنگام صحبت کردن با احساسات با مشکلاتی مواجه هستند. شاید گاهی اوقات آنها ندانند که چه احساسی دارند.
به فرزندتان کمک کنید تا احساسات خود را درک کند و درباره آنها صحبت کند. به او یاد دهید که گاهی اوقات هر کسی می تواند عصبانی و ناراحت باشد و باید به راحتی بتواند درباره آن صحبت کند.
از او بپرسید که چه اتفاقی برایش افتاده است و چرا او احساس ناراحتی می کنم. این می تواند یک شروع برای کمک به فرزندتان باشد.
8- به صورت گروهی با یکدیگر کار کنید. مطمئنا این کار سختی است. اگر فرزندنتان چیزی از شما خواست، به او یک حق انتخاب بدهید. به عنوان مثال، دوست داری که حالا یا پنج دقیقه دیگر به حمام بروی؟ یا آیا دوست داری که اتاق خودت را بعد از تماشای فیلم تمیز کنی؟
9- دلایل را شناسایی کنید. ممکن است دلایل زیادی وجود داشته باشد که باعث ناراحتی فرزند شما شده باشد، بهتر است که این دلایل را شناسایی کنید و آنها را مدیریت کنید.
ممکن است ناراحتی فرزند شما به دلیل تغییرات اخیر در زندگی اش باشد. از کودکتان بخواهید تا برای شما یک نقاشی بکشد تا برای شما یک نقش بازی کند. این می تواند به شما کمک کند تا احساسات او را بشناسید و ایده های بهتری درباره چیزی که او را ناراحت کرده است به دست آورید.
10- از دیگران کمک بگیرید. اگر کودک شما به طور دائم و مکرر این رفتار را از خود نشان داد و نشانه هایی از عصبانیت در او مشاهده شد، با یک روانپزشک حرفه ای در این زمینه صحبت کنید.

اختصاصی زیبایی ایرانی - والدین و فرزندان