این 10 کاری که شما انجام می دهید باعث پایدار ماندن ازدواج شما می شود، اگرچه از آن آگاه نباشید.

این 10 کاری که شما انجام می دهید باعث پایدار ماندن ازدواج شما می شود، اگرچه از آن آگاه نباشید.

یک ازدواج شاد، سالم و پایدار هدف هر زوجی است. همه ما شنیدیم که نصفی از ازدواج ها با طلاق به پایان می رسد، و هیچ کس نمی خواهد که ازدواجش تبدیل به یکی دیگر از این آمارها بپیوندد. احتمالاً بسیاری از کارهای روزانه کوچکی که شما انجام می دهید به محکم تر شدن رشته ی ازدواجتان کمک می کنند. پس از هیچ کدام از این فعالیت ها نگذرید، چون آنها هستند که رابطه شما را برای مدت طولانی راضی کننده نگه می دارند. این هم راههای بنیادی که شما در زندگی زناشویی خود پیروی می کنید.

1. شما می بوسید.

 
بوسه های مکرر با افزایش رضایت در رابطه شما ارتباط مستقیم دارند، مخصوصاً برای خانم ها در یک رابطه طولانی. بنابراین حتماً بوسه سلام، خداحافظی، و چند بار دیگر در روز را انجام دهید. نه تنها بوسیدن از لحاظ احساسی منفعت هایی دارد، بلکه از لحاظ ایمنی و سلامتی فیزیکی نیز مفید است!

2. قدردانی خود را ابراز کنید.

طبق تحقیقاتی که در روایط انجام شده، زوج هایی که قدردانی خود را متقابلاً ابراز می کنند احتمال جدا شدن در آنها کمتر می باشد. بنابراین از اینکه شوهرتان می داند که شما بخاطر کوتاه کردن چمن ها از متشکر هستید اطمینان حاصل کنید، یا بگذارید همسرتان بداند که چقدر خوشحالید از اینکه حواسش به تمام فعالیت های بچه ها هست.

3. شما یکدیگر را لمس می کنید.

رضایت زناشویی بااین موضوع که هر چند وقت یکدیگر را لمس می کنید ارتباطی ندارد، اما با اینکه لمس کردن چقدر دوطرفه است مرتبط می باشد. یعنی، وقتی همسرتان بازوی شما را لمس می کند آیا شما هم با لمس بازوی او به کار واکنش نشان می دهید، در آغوشش می گیرید، یا کنار او می نشینید؟ امیدوارم جوابتان بله باشد، چون این موضوع با افزایش شادمانی در زندگی زناشویی همبستگی دارد.

4. شما صحبت می کنید.

مطالعه 1000 زوج امریکایی نشان داده است که داشتن 10 مکالمه ی احساسی در ماه با رضایتمندی در زندگی زناشویی ارتباط مستقیم دارد. این بدین معنی نیست که فقط درباره ی فعالیت بچه ها در مدرسه صحبت کنید. چرا بعضی سوالاتی که جوابشان را نمی دانید امتخان نمی کنید، مثل اینکه اولین بوسه والدین تو کی بوده، یا آنها چه چیزی می خواستند وقتی در حال بزرگ شدن بودن وقتی بچه بودن، یا اولین لحظه ای که فهمیدن عاشقانه تو رو دوست دارند کی بود.

5. با هم قرارهای شبانه می گذارید.

بر طبق تحقیقات، یکی از راههایی که قرارهای شبانه به ازدواج شما کمک می کند این است که چیزهای جدید و متفاوتی را با همسرتان تجربه کنید. زوج هایی که خود را درگیر طیف وسیعی از فعالیت های جدید و هیجان انگیز می کنند رضایتمندی بیشتری را در زندگی زناشویی خود گزارش داده اند تا آنها که همان کارهای قدیمی و همیشگی را انجام می دهند. وقتی درگیر کار جدیدی می شوید، مغز شما مقدار بیشتری دوپامین و نورفین (هورمون هایی که به هورمون های عشق معروفند –مترجم) ترشح می کند،که شبیه اتفاقیست که در شروع یک رابطه تازه ی رمانتیک می افتد. بنابراین، شما احساس می کنید که دوباره در ماه عسلتان هستید، و کیه که این رو نخواد؟

6. شما دعوا می کنید.

دعوا کردن می تواند یک پاکسازی برای روح و روان باشد، و روش خوبی برای بازگویی مشکلات بدون پرده پوشی است جایی که می توان آنها را امتحان کرد و درباره شان بحث کرد و به نتیجه رسید. تا زمانی که دعواهایتان را حل وفصل کنید، می توانید روی دعواها به عنوان روشی کمک کننده به زندگی زناشویی خود حساب کنید.

7. کارها را برنامه ریزی می کنید.

چه تعطیلات، یک قرار شام، چه دعوت دوستان، یا هر چیز دیگر، داشتن اتفاقاتی که منتظرشان باشید چیز فوق العاده ای برای زندگی زناشویی شماست. می توانید با هم به استقبال آن بروید، و البته چیز جالبی هم در کنار جزئیات پیش پا افتاده و تکراری درباره خانه و بچه ها برای صحبت کردن دارید.

8. کارهای خوب انجام می دهید.

تحقیقات نشان می دهد، بخاطر داشتن یک ازدواج شاد، شما باید 5 کار مثبت برای متعادل کردن هر کار منفی که می کنید انجام دهید. این می تواند به کوچکی گذاشتن یک یادداشت در ظرف غذای همسرتان باشد، یا درست کردن دسر مورد علاقه شوهرتان. هر چیزی که نشان دهد شما واقعاً توجه می کنید و برای آگاهی از نیازها و خواسته های همسرتان روزانه زمان می گذارید.

9. شما می خندید.

زوج هایی که با هم شوخی می کنند نسبت به زوج هایی که این کار را نمی کنند زندگی زناشویی شادتری دارند. شوخی می تواند موقعیت های استرس زا را خنثی کند و به زوج ها اجازه دهد که حتی در دوران های پرتنش به هم احساس نزدیکی کنند. با هم خندیدن می تواند باعث شود حتی در طی کشمکش ها و مشکلات احساس پیوستگی کنید.

10. با هم رشد می کنید.

وقتی یک شریک علاقه جدیدی برمی گزیند، شریک دیگر نه تنها از آن حمایت می کند، بلکه او به آن علاقمند می شود. این رشد و ترقی و شراکت درازدواج های شاد و پایدار و طولانی دیده می شود. بنابراین وقتی شریک زندگیتان یک برنامه تلویزیونی جدید پیدا کرد که خیلی خوشش آمده بود، چرا شما آن را امتحان نمی کنید تا ببینید آیا خوشتان می آید یا نه؟
اگر تا بحال این کارها را انجام داده اید، خودتان را در دسته ای قرار دهید که ازدواج سرزنده و شادی پیش رو دارند. و اگر آنها را انجام نمی دهید، ه زمانی بهتر از الان برای شروع کردن؟

 

اختصاصی زیبایی ایرانی - زندگی و عشق