بهترین خوراکی ها برای رژیم ضد پیری

بهترین خوراکی ها برای رژیم ضد پیری

چیزی که می خورید تغییرات زیادی در شما ایجاد می کند. اگر می خواهید جوان بمانید باید به درستی غذا بخورید.
بشقاب غذای شما شامل چه خوراکی هایی باشد
سبزیجات و میوه ها مانند گوجه فرنگی، کاهو، توت و هویج دارای آنتی اکسیدان هستند و مولکولهای غیر ثابت که باعث آسیب به سلولهای سالم بدن شما می شوند را متوقف می کنند.
ویتامین ث، زینک و بتاکاروتن از چشمان شما در مقابل آسیب مولکولی که منجر به نابینایی بعد از 64 سالگی می شود جلوگیری می کند. اگر شما دچار آسیب مولکولی شده اید، غذاهایی استفاده کنید که این پیشرفت را متوقف کند. برگ های سبزیجات، اسفناج، کلم بسیار مفید می باشند.
آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین ث به زیبایی پوست شما نیز کمک می کند. یک مقاله نشان داده است که مصرف برگ های زرد و سبز گیاهان باعث کاهش چین و چروک ها می شود.
آنتی اکسیدان های موجود در انگور از سرطان و بیماری های قلبی و پیری زودرس جلوگیری می کند.

غلات کامل:

خوردن غلات که سرشار از فیبر هستند مانند گندم، جو و برنج خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهد.

ماهی:

امگا 3 دارای اسید چرب است که دارای فواید ضد پیری است. امگا 3 همچنین از قلب شما محافظت می کند و ابتلا به سکته و یا آلزایمر را کاهش می دهد.

مواد لبنی روزانه:

کلسیم و ویتامین د برای استحکام کلسیم ضروری است. مصرف سه فنجان شیر کم چرب، ماست و مواد لبنی از پوکی استخوان جلوگیری می کند.

خشکبار:

چربی موجود در خشکبار بسیار سالم است. استفاده از خشکبار خطر ابتلا به فشار خون و کلسترول بالا را تا 20 درصد کاهش می دهد.

لوبیا و عدس:

این خوراکی ها دارای فیبر و پروتئین گیاهی هستند که از دیابت و بیماری قلبی جلوگیری می کند. لوبیا و عدس ارزان هستند و تهیه آنها آسان است.
غذاهایی که از مصرف آن باید جلوگیری کنید.
برای جلوگیری از ضد پیری، بهتر است مصرف غذاهایی را متوقف کننید.
گوشت پر چرب، مواد لبنی پر چرب. اسیدهای اشباع شده در این خوراکی ها باعث مشکلات قلبی می شوند.

قند و شکر زیاد:

مصرف قند و شکر زیاد باعث می شود که قند خون افزایش یابد و در طولانی مدت باعث مقاومت انسولین بدن شما و منجر به دیابت نوع دوم می شود.
ادویه جات و نمک: مصرف زیاد نمک یا سدیم باعث افزایش فسشار خون می شود و فشار خون بالا به بدن ، کلیه، چشم و مغز شما آسیب می رساند. مصرف روزانه نمک باید به 1 قاشق چای خوری محدود شود.

 

اختصاصی زیبایی ایرانی – رژیم غذایی