امروزه برای افراد دنیا، شاید مهم ترین مسئله، بحث داشتن پوست و چهره ای زیبا باشد. اما دربرابر پیر شدن پوست و اتفاقات نا به هنگامی که در راستای پیری زودرس پوست صورت برمی آیند و باعث از بین رفتن صاف بودن پوست میشوند، نمی‌توان مقاومت کرد.
اما در این بین می توان به دو روش جادویی برای رفع چین و چروک صورت که کلینیک زیبایی وارسته ارائه میدهد، پناه برد. روش هایی که منجر به زیبایی دوباره و جوانسازی دگر باره پوست شما می شوند و در عین حال هم سلامت پوست شما را خطری تهدید نمیکند و پوست شما شادابی همیشگی را خواهد داشت.
بوتاکس:
در ابتدا لازم است درباره بوتاکس توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم. بوتاکس برخلاف باور عموم مردم، سمی مهلک نیست و در واقع نوعی پروتئین به شمار می آید. این پروتئین پس از تزریق در محل، به انتهای عضلاتی که منبقض شدنشان به چین و چروک میشود میرود و با جلوگیری از انقباض آن، به رفع چین و چروک ها می انجامد.

دو روش جادویی برای رفع چین و چروک

 

این روش بسیار ساده، بدون درد و کم هزینه است و درصورت تکرار و ترمیم، می تواند دائمی باشد.
کسانی که به پروتئین شیر حساسیت دارند نباید این روش را امتحان کنند، همچنین خانوم های باردار.
میکرونیدلینگ:
یکی دیگر از روش های رفع کننده چین و چروک صورت، که بسیار به علم و تکنولوژی و فناوری نوین وابسه می باشد، مبحث میکرونیدلینگ می باشند. این کار با کمک دستگاه های پیشرفته و تقریبا به صورت سرپایی انجام میشود.

microneedling

 

در این روش تعدادی سوزن بسیار نازک و کوچک، با ضربه زدن های سریع به پوست، لایه زیرین آن را تریک میکنند و این تحریک به کلاژن سازی پوست منجر می‌شود.
ایجاد کلاژن ها، مانند پاک‌سازی پوست و ترمیم چین و چروک‌های پوست، مانند دمیدن باد در یک لاستیک، عمل میکند.موارد مورد استفاده از میکرونیدلینگ را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:
میکرونیدلینگ، بیشتر در درمان و ترمیم جای زخم ها بکار میرود، که از جمله کاربردهای آن میتوان به موارد زیر اشاره نمود:
درمان جای زخم ناشی از آکنه که به صورت کم تا متوسط است
جای زخم جدید یا قدیم
همچنین در امر زیباسازی پوست، موارد زیر برای کاربرد این روش زیباسازی قابل ذکر است:
چین و چروک و خطوط باریک
پوست شل و نرم
تغییر بافت پوست و تغییر اندازه روزنه های پوست
ترک‌های پوستی
منبع: www.drshams.clinic