عادت های بد که به سلامت کودک شما آسیب می رساند

عادت های بد که به سلامت کودک شما آسیب می رساند

والدین به عنوان الگو
کودکان باید بدن، توانایی و همه چیز را درباره خود بدانند. آنها احتمالا از شما تقلید می کنند. بهترین راه برای یاد دادن عادات سالم به کودک، تنبیه و یا تشویق آن ها نیست. در عوض می توانید رفتارهای مثبت و سالمی را از خود بروز دهید.

عادت نادرست 1 – انتقاد کردن از خودتان

از خودتان انتقاد نکنید. این کار می تواند باعث فرستادن پیغام هایی شود که کودکان را تحت تاثیر قرار دهد. کودکان، به ویژه دختران تحت تاثیر حرف هایی که مادرشان می زند قرار می گیرند. به عنوان مثال ، انتقاد درباره وزن و ظاهر باعث می شود که اعتماد به نفس کاهش یابد.

عادت نادرست 2- غذاخوردن احساساتی

اگر هنگام نا امیدی و ناراحتی برای اینکه حال خود را بهبود ببخشید، غذا می خورید با این کار پیغام های نادرستی را به کودک خود منتقل می کند. با این کار ، شما به آن ها نشان می دهید که غذا خوردن بهترین راه برای احساس بهتر داشتن است.
در عوض، از کارهای دیگری برای تقویت روحیه خود استفاده کنید. به آنها اجازه دهید تا ببینند که شما در حال صحبت کردن با دوستانتان و یا بیرون رفتن با آنها هستید تا بتوانید روحیه خود را تقویت کنید.

عادت نادرست 3- ارسال پیامک، ایمیل و یا صحبت کردن بیش از حد

در استفاده از وسایل الکترونیک، قوانینی را در منزل ایجاد کنید. به طور مثال، سر میز شام با تلفن صحبت نکنید و یا به دوستانتان پیامک ارسال نکنید. کودکانی که زمان زیادی را صرف تلویزیون، مانیتور یا تلفن همراه می کنند دارای مشکلاتی از قبیل بیخوابی، نمرات نامناسب و مشکلات وزنی هستند. اما کودکانی که با والدین خود شام می خورند، در معرض خطر چاقی کمتری قرار دارند.

عادت نادرست 4- تاکید بر مواد آرایشی و مصنوعی

بیشتر دختر بچه ها به نحوه پوشش و ظاهر خود بیش از حد اهمیت می دهند. اما کارشناسان معتقدند که این موضوع خوبی نیست. با کودکتان به پیاده روی و یا ورزش بپردازید. به او یاد دهید که چگونه می تواند قوی و قدرتمند باشد. در او این اطمینان را ایجاد کنید که به اندازه ای باهوش است که زیبایی او را دو چندان کرده است.

عادت نادرست 5- استفاده از نوشیدنی های الکلی

اگر بعد از گذراندن یک روز سخت به منزل بیایید و بخواهید نوشیدنی الکلی مصرف کنید، به کودک خود نشان می دهید که این یک راه مناسب برای کاهش استرس است.
در عوض، یک راه سالم تر برای کاهش استرس خود پیدا کنید. ورزش، مدیتیشن و استراحت می تواند جایگزین های بهتری باشد.

عادت نادرست 6- همه چیز را براساس رقابت قرار ندهید.

نشان دادن کودکان دیگر (همسایه، دوست و یا همکلاسی) باعث ایجاد حس رقابت می شود. رقابت نمی تواند یک مشوق خوب باشد. در عوض، کودک خود را تحسین کنید تا بهترین کارش را انجام دهد.

عادت غلط 7- مجادله و مباحثه کردن

اگر همیشه با یکدیگر مجادله دارید، این کار باعث می شود که کودکتان نیز از شما بیاموزد. استرس اغلب یک محرک برای شروع بحث و جدل است.
آیا نمی توانید استرس خود را به خوبی مهار کنید؟ بهتر است از تکنیک های مدیریت استرس استفاده کنید. بحث کردن باعث می شود که احساس بدی پیدا کنید. استرس و بحث و مجادله دارای اثرات بدی بر کودکان است. ثابت شده است که استرس منفی باعث افزایش خطر چاقی می شود.

عادت بد 8- دروغ پراکنی

از دروغ پراکنی درباره دیگران پرهیز کنید. اگر تلویزیون در حال انجام این کار برای بازیگران هالیوود است، تلویزیون را خاموش کنید و با کودک خود بازی کنید و یا با او به دوچرخه سواری بروید.
از خودتان شروع کنید.
اگر کار اشتباهی انجام داده اید، آن را نادیده نگیرید و از کودکتان بخواهید تا به شما کمک کند تا این کار را ترک کنید. تحقیقات نشان داده اند ، خانواده هایی که یکدیگر را در انتخاب های سالم پشتیبانی می کنند، موفقیت بیشتری را کسب می کنند.

اختصاصی زیبایی ایرانی – فرزندان و والدین