مبارزه با پوست های خشک

مبارزه با پوست های خشک

آیا پوست شما خشک است. چه چیزی باعث خشکی پوست شما شده است؟ در اینجا 6 راهکار را به شما ارائه می دهیم که به شما کمک می کند تا پوست خود را درمانی کنید.

1- آب و هوای زمستان

هنگامیکه دمای هوا افت می کند ، رطوبت هوا نیز کاسته می شود و این باعث می شود که پوست شما خشک تر شود.
راهکار شما در اینجا استفاده از یک دستگاه بخور در منزل است که هوای داخل خانه را مرطوب کند. دمای دستگاه بخور تا تا 68 درجه فارنهایت تنظیم کنید. قبل از این که از منزل خارج شوید، از کرم مرطوب کننده استفاده کنید و قسمت های حساس صورت خود مانند لب ها، پوست صورت و دستان را با یک شال و یا دستکش بپوشانید.

2-حمام بخار

حمام بخار اگرچه باعث می شود که بدن شما نرم شود اما برای پوست شما مناسب نیست. این کار باعث می شود که چربی های طبیعی پوست شما از بین بروند. بهترین راهکار در اینجا شستشوی سریع و استفاده از آب سرد است. سعی کنید که از آب سرد استفاده کنید و مدت زمان استحمام خود را کوتاه کنید. 5 دقیقه زمان برای پاکیزه شدن بدن شما کافی است.

3-استفاده از صابون

برای استحمام از صابون هایی که رطوبت بدن را از بین می برند استفاده نکنید. پیشنهاد ما به شما این است که از صابون های ملایم استفاده کنید. از صابون هایی استفاده کنید که برای پوست خشک طراحی شده اند.

4- استفاده از لایه بردارها

آیا احساس می کنید که پوست شما نیاز به لایه برداری دارید. بهتر است از دستان و یا یک پارجه نرم برای شستشوی صورت خود استفاده کنید.

5-پاک کردن آب اضافی از روی صورت

ممکن است عادت داشته باشید که بعد از استحمام صورت خود را خشک کنید. این کار باعث می شود که رطوبت پوست شما نیز کاهش یابد. اجازه دهید که پوستتان آب را جذب کند.
بهتر است از حوله های خیس استفاده کنید زیرا این کار باعث می شود که رطوبت پوست شما نیز حفظ شود.
از چه نوع لوسیونی استفاده می کنید. بهتر است از لوسیون های حاوی سرامید برای پوست های حساس و یا حاوی اسید لاکتیک و دایمتیکون برای چوست های خشک استفاده کنید.
صورت شما به مرطوب کننده های بیشتری نسبت به بدن شما نیاز دارد. از مرطوب کننده هایی استفاده کنید که دارای ضد آفتاب با SPF30 یا بالاتر هستند.

6- سالخوردگی

هنگامیکه هورمون های بدن در طی سالها تغییر می کنند، پوست شما نازک تر می شود. پیشنها ما به شما استفاده از کرم های بدن و صورت است. برای کاهش چین و چرک و از بین بردن خشکی ، از کردم های حاوی آلفا هیدروکسی یا رتینول استفاده کنید.

مبارزه با پوست های خشک

مبارزه با پوست های خشک

7- محرک ها

محرک های زیادی وجود دارند که باعث تحریک پوست شما می شوند. بهتر است از محصولاتی استفاده کنید که دارای برچسب هستند و برای پوست های حساس طراحی شده اند. از لباسهای نرم و پارچه های نخی استفاده کنید.

8- سلامت شما

اگر پوست شما به شدت قرمز و فلس مانند است، ممکن است در شرایط بیماری درماتیت آتوپیک یا پسوریازیس باشید. این همچنین می تواند نشانه هایی از بیماری دیابت یا غدد تیروئید باشد.
پیشنهاد ما این است که با پزشک خود در این زمینه صحبت کنید و دلیل بیماری خود را کشف کنید.
مهم نیست که دلیل خشکی پوست شما چه باشد. اگر از مرطوب کننده های مختلفی استفاده کرده اید و برای شما مفید نبوده اند، بهتر است با متخصص پوست در این زمینه مشورت کنید.

 

اختصاصی زیبایی ایرانی – مراقبت از پوست