10 کمپانی معروف که توسط دانش آموزان کالج پایه گذاری شده اند

10 کمپانی معروف که توسط دانش آموزان کالج پایه گذاری شده اند

آیا می دانستید که 3 تا از بهترین وبسایت های دنیا، به وسیله دانش آموزان کالج شروع به کار کرده است؟ بله، دقیقا. این همان نیرویی است که دانش آموختگان کالج، در فضاهای جهانی از آن برخوردارند.
هرچند که موفقیت ارزان به دست نمی آید. برای تمامی این داستان هایی که از موفقیت کالج ها وجود دارد، هزینه های کلانی پرداخت شده است، حتی اگر این هزینه، بیرون انداختن این افراد از کالج و یا رویارویی با مسائل بسیار پیچیده در این راه باشد. به عنوان یک دانش آموز کالج، اگر نگاهی به این مسیر بیندازید و به شیوه خودتان کار را آغاز کنید، باید برای مقابله با چالش هایی که ممکن است سر راهتان قرار بگیرد، آماده باشید.
پیدا کردن ایده ای که بتوانید به آسانی آن را عملی کنید، چندان هم دشوار نیست. دنبال ایده بزرگ نگردید، به جای این کار، بر روی پیدا کردن مشکلات بزرگ تمرکز کنید، تا بتوانید جلو بروید و آن مشکل را حل کنید. ممکن است مدتی زمان ببرد اما باید صبور باشید و پر از شور و حرارت و ضمنا خود را وقف کاری بکنید که در حال انجام آن هستید و درباره آن رویایی در سر دارید.
این قسمت نگاهی دارد به مطلبی به قلم Essaymama با عنوان “10 تا از ارزشمندترین شروع به کارهایی که توسط دانش آموزان کلید خورده است” و در نهایت به برخی چالش هایی می انجامد که پایه گذاران، در راه تلاش برای واقعی کردن رویاهایشان با آن روبرو هستند.

1- مایکروسافت، بیل گیتس و پل آلن

این دو نفر پایه گذاران تشکیلات اقتصادی میلیارد دلاری مایکروسافت بودند. همه چیز از اواسط زمان تحصیل دوره دبیرستان شروع شد، زمانی که این دو نابغه برنامه نویسی با هم ملاقات کردند. بیل به دانشگاه هاروارد رفت، اما بعد از یک سال، پل او را متقاعد کرد که دانشگاه را رها کند، کاری که بعدها باعث سپاسگزاری او شد. بعد از کشمکش های بسیار در چند سال اول، آنها وقتی که در سال 1981مجوز MS-DOS به IBM را گرفتند، طعم موفقیت را چشیدند.

2- فیسبوک، مارک زوکربرگ

10 کمپانی معروف که توسط دانش آموزان کالج پایه گذاری شده اند

به عنوان یک دانشجوی کارشناسی دانشگاه هاروارد، زوکربرگ فیسبوک را به عنوان یک دانشجوی سال دومی و برای کمک به ارتباط دانشجویان، شروع کرد. آن سایت دانشجویی که برای آشنایی و قرار گذاشتن در سال 2004 شروع به کار کرده بود، 7 سال بعد به سایتی تبدیل شده بود که بیشتر از 39/1 میلیارد، کاربر فعال داشت.

3- یاهو، جری یانگ و دیوید فیلو

10 کمپانی معروف که توسط دانش آموزان کالج پایه گذاری شده اند

این دو دانشجوی فارغ التحصیل دانشگاه استنفورد، یاهو را در سال 1995 پایه گذاری کردند. آنها این کار را 3 سال قبل از اینکه گوگل، شروع به کار کند، انجام دادند. آنها یاهو را به عنوان راهنمای سایت های مورد علاقه خودشان راه انداختند و هرقدر زمان می گذرد، یاهو همچنان به عنوان یکی از بزرگترین وبسایت ها باقی مانده است.

4- رِدیت، استیو هافمن و الکسیس اوهانیان

دو فارغ التحصیل دانشگاه ویرجینیا، ردیت را به عنوان یک سایت اخبار اجتماعی در سال 2005 شروع کردند. پس از مشکلات موجود در چند ماه اول، آنها به وسیله Y Combinator کمک مالی دریافت کردند. و در سال 2006 بود که Conde Nast Publication موجودیت و مالکیت آن را به دست آورد.

5- وُرد پرس، مت مولِنوِگ

در سال 2003 دانشجوی دوره کارشناسی دانشگاه هوستون، با مایک لیتل و مایکل والدری، برای خلق یک سیستم مدیریتی فوق العاده، تشکیل یک تیم را دادند. امروزه سطوح موجود تا بیش از 130000 وبسایت را از میان 1 میلیون وبسایت که در بالاترین رده هستند، میزبانی می کنند.

6- گوگل، لری پیج و سرگئی برین

10 کمپانی معروف که توسط دانش آموزان کالج پایه گذاری شده اند

هر دوی اینها فارغ التحصیل دانشگاه استنفورد بودند و البته پایه گذار گوگل در سال 1998. آنها زمان بسیار پر مشقتی را بین شروع به کارشان و زمان تحصیلشان از سر گذراندند تا جایی که حتی به فروش گوگل به قیمت 1 میلیون دلار به کمپانی اکسایت هم راضی شدند، اما خوشبختانه اکسایت این پیشنهاد را رد کرد.

7- مجله تایم، بریتون هادن و هنری لوس

10 کمپانی معروف که توسط دانش آموزان کالج پایه گذاری شده اند

ممکن است شما این را باور نکنید اما این فارغ التحصیلان دانشگاه ییِل نشریه تایم را در سال 1923راه انداختند، و در آن زمان، تایم تنها هفته نامه خبری در ایالات متحده بود. این مجله رشد کرد تا اینکه به یکی از بزرگترین هفته نامه های خبری دنیا تبدیل شد.

8- ناپستر، شاون فانینگ

دانشجوی فارغ التحصیل دانشگاه نورث ایسترن، ناپستر را به عنوان یک شبکه اشتراک گذاری فایل به صورت راه اندازی کرد. تنها بعد از دو سال پلتفرم ایجاد شده به خاطر مسائل مربوط به قانون کپی رایت، مدام، متوقف می شد. به هر حال، ناپستر به یک فروشگاه آنلاین موزیک تبدیل شد و سرانجام مالکیت آن به راپسودی رسید.

9- دِل، مایکل دل

10 کمپانی معروف که توسط دانش آموزان کالج پایه گذاری شده اند
دانشجوی دوره کارشناسی دانشگاه تگزاس برند دل (Dell) را در سال 1984 به وجود آورد. پس از درگیری های بسیاری که در ابتدا وجود داشت، او از طریق سرمایه گذاری اقوام و آشناهایش، 300000 دلار به دست آورد و تصمیم گرفت که کالج را ترک کند. در حال حاضر، دل، رتبه اول محموله های مانیتورهای pc را در کل دنیا دارد و ضمنا به لحاظ سود کلی سهام، ششمین کمپانی بزرگ تگزاس است.

10- تریپاد، بو پیبادی و برِت هرشی

این سرویس میزبانی وب به وسیله دو نفر از دانشجویان کالج ویلیامز، در سال 1992 شروع به کار کرد. اساسا این وبسایت برای دانشجویان کالج ایجاد شده بود و در واقع بسیاری از منابع درسی و بعضی خدمات کمک آموزشی مانند امکان ادامه ثبت یک متن، و ابزارهایی برای ساختمان سایت را برایشان فراهم می کرد. به هر حال تریپاد، بعدها توسط لایکوس خریداری شد.
بیشتر این افراد در طول این سفر، چالش های متفاوتی را از سر گذرانده اند، اما هرگز از رویاهایشان دست نکشیده اند. همانطور که دانش آموزان کالج آرزوی حقیقی کردن رویاهایشان را در سر می پرورانند، به همان اندازه هم به خودشان ایمان دارند و هرگز متوقف نمی شوند!

اختصاصی زیبایی ایرانی – سبک زندگی – موفقیت