13 نکته بسیار جالب درباره بزرگ شدن با والدینی که اهل ورزش هستند

13 نکته بسیار جالب درباره بزرگ شدن با والدینی که اهل ورزش هستند

 

سرگرمی خوبی است که به عقب برگردید و چیزهایی را درباره کودکی تان به یاد بیاورید. تمام آن آزادی، انرژی و عطش یادگیری چیزهای جدید- دقیقا مثل این بود که شما می توانستید هرچیزی را در همان نقطه تمام کنید. والدین ما در طول سال هایی که ما در حال شکل گیری هستیم، اثر بسیار بزرگی بر ما دارند، چرا که ما به آنها به عنوان راهنما نگاه می کنیم و سعی داریم تا از آنها تقلید کنیم. در حالی که بسیاری از مردم به بعضی از موارد معقول اشاره می کنند و عادت ها و مهارت های معدودی را در زمینه اثر والدین بر بچه ها، بر می شمرند، کودکانی که والدینشان مرتبا ورزش می کنند، ویژگی های نسبتا منحصر به فردی نسبت به سایر بچه ها دارند.
البته که نمی توانیم این موضوع را تعمیم بدهیم، چراکه هر آدم با دیگری متفاوت است، اما بیشتر افرادی که فعالیت فیزیکی دارند، ویژگی هایی دارند که آنها را به والدین خوبی تبدیل می کند. زندگی در زیر یک سقف و رشد کردن در کنار والدین اینچنینی، واقعا همه چیز را جالب تر و سرگرم کننده تر می کند. در اینجا به چند مورد بسیار جالب می پردازیم که کودکان با والدین اهل ورزش، تجربه می کنند.

1- شما به عنوان خانواده باید کلی بازی های سرگرم کننده داشته باشید

بیشتر والدین به خاطر کارشان، بسیار پر مشغله هستند و وقتی به خانه می رسند، فقط دوست دارند که روی مبل راحتی لم بدهند و در حال تماشای تلویزیون، چیزی بخورند. خب، والدینی که اهل ورزش هستند، واقعا از این فعالیت فیزیکی لذت می برند، و فرزندانشان را هم به این برنامه اضافه می کنند، زنگ یوگا، یا اینکه فقط دوست دارند که بپرند و انگار خودشان هم کودک هستند، بازی کنند.

2- شما صبر و مقررات را در همان ابتدا می آموزید

اینکه در یک رشته یا فعالیت خاص پیشرفت کنید، کار و تلاش فراوانی می طلبد، میخواهد مشت زنی باشد یا پرش، و باید برای عبور از یک تمرین یا ورزش چالش بر انگیز، بسیاری از سختی های روحی را پشت سر بگذارید. با گذشت سال ها تمرین، شما صبور می شوید و روحیه پای بندی به مقررات را در خود افزایش می دهید، به ویژه زمانی که والدین شما مثال های خوبی در این زمینه باشند.

3- شما همیشه کلی نوشیدنی های میوه ای خوشمزه در یخچال دارید

13 نکته بسیار جالب درباره بزرگ شدن با والدینی که اهل ورزش هستند

13 نکته بسیار جالب درباره بزرگ شدن با والدینی که اهل ورزش هستند

بگذارید با این ماجرا روبه رو شویم، بچه ها چیزهای شیرین را دوست دارند، اما در حالی که بسیاری از بچه ها خودشان را در حجم زیادی از نوشیدنی های غیر سالم و انواع سودا، غرق می کنند، وقتی والدین شما اهل ورزش هستند، شما مقدار زیادی نوشیدنی میوه ای طبیعی و فوق العاده می نوشید. همیشه کلی ظرف برای نگهداری این نوشیدنی ها در یخچال وجود دارد، و نوشیدن آنها شما را برای تمام روز پر انرژی نگه می دارد.

4- شما باید مدام بروید و بیرون از خانه بازی کنید

مشکلی که بسیاری از بچه های دنیای مدرن امروزی با آن رو به رو هستند این است که بسیار سرگرم کننده و راحت تر است که تمام روز را رو به کامپیوتر بنشینند، و به این ترتیب شما به ندرت شانسی برای بیرون رفتن و بازی کردن پیدا می کنید. وقتی والدین شما همیشه به پارک می روند تا مثلا فریزبی بازی کنند، یا بدوند، یا برای دوچرخه سواری و شنا بیرون می روند، شما هم سهم عمده ای در این برنامه پیدا می کنید و در زیر آفتاب با آنها، حسابی به شما خوش می گذرد. ممکن است شانس بزرگی هم بیاورید و بچه های دیگری را هم ببینید و دوستی های ماندگاری را با آنها آغاز کنید.

5- شما قدرت تمرکز را بهبود می بخشید و یاد می گیرید که همیشه به سمت جلو حرکت کنید

پس از اینکه یاد گرفتید که با وجود همه سختی ها و دردها باز هم جلو بروید، یا کارهای کوچک را مدام تکرار کنید، در واقع مغز خود را برای کار در دوران سختی، فکر کردن سریع در شرایط فشار و قبول شکست به عنوان بخشی طبیعی از تمرین، برنامه ریزی کرده اید. یکی از چیزهای مفیدی که از تمرین سخت به دست می آورید، شکل خاصی از روحیه مبارزه طلبی ست که در طول زمان افزایش و بهبود پیدا می کند.

6- شما همیشه یک کوله پشتی پیاده روی آماده و مجهز در گوشه اتاقتان دارید

یک نکته درباره داشتن والدینی اهل ورزش این است که آنها تمایل دارند که در این کار خوب باشند و از تمام انواع فعالیت های بیرون از خانه لذت ببرند. پیاده روی و پیک نیک فعالیت های خانوادگی فوق العاده ای به شمار می روند که هر دوی آنها هم فعالیت فیزیکی محسوب می شوند و هم بسیار سرگرم کننده هستند. ضمنا طوری هستند که ادامه یا توقف یک پیاده روی ناگهانی و بدون برنامه ریزی، در دست شماست. در عین حال هر زمان که هوا خوب باشد، شما خودتان را می بینید که کلی وسیله و خرت و پرت را در کوله پشتی خود جا داده اید و آن را آماده کنار در گذاشته اید و برای رفتن در هر لحظه، آماده هستید. این کمی حس ماجراجویی به شما می دهد.

7- شما یک وضعیت عالی بدنی را به دست می آورید

من افراد بسیاری را دیده ام که مشکلاتی در ناحیه کمر و بعضی عارضه های حرکتی داشته اند، که به وضعیت بدن آنها به ویژه در دوران کودکی مربوط بوده است.در حالی که بچه هایی که مرتبا با والدینشان ورزش می کرده اند، همیشه استخوان بندی و وضعیت بدنی مناسبی دارند و هرگز از گرفتگی عضلات یا درد مفاصل، شکایتی ندارند، آنها باید در سن نوجوانی و یا بیست سالگی وقت زیادی را صرف تمرین های اصلاحی و کششی بکنند.

8- شما تا ابد به عنوان بچه نینجای ورزشکار، شناخته می شوید

داشتن والدینی که مرتب، ورزش می کنند، به این معناست که شما بعضی مهارت های جالب را در زمان تمرین و ورزش با آنها کسب کرده اید. وقتی که بسیاری از حرکات ورزشی را می دانید و می توانید آنها را اجرا کنید و یا مسافت طولانی را پیاده روی کنید، سایر بچه ها هم تمایل دارند که لقب پر افتخار نینجای کلاس را به شما بدهند. و این عنوان بسیار باکلاس و محترمی است، که امتیازات و جایگاه بسیار بالایی را برای شما ایجاد می کند، ضمنا از شما انتظار می رود که گهگاهی بعضی از ژست ها و حرکات نینجایی خود را وقتی که با دوستانتان جمع می شوید، اجرا کنید.

9- شما می توانید بسیاری از دوستانتان را در مسابقه دو پشت سر بگذارید

این ممکن است برای بزرگسالان، مهارت چندان به درد بخوری به نظر نرسد، اما در زمین بازی، پشت سر گذاشتن بقیه دونده ها، رتبه بسیار بالایی به شما می دهد. سریع بودن، در هر نوع ورزش، امتیاز است، و به خصوص برای پسرها بسیار ارزشمند است، چون گاهی دخترها را اذیت می کنند و ناچار هستند که برای نجات جانشان هم که شده، به سرعت فرار کنند.

10- شما کم کم یاد می گیرید که داشتن چیزهای خوب، تلاش سخت و گذشت لازم دارد

13 نکته بسیار جالب درباره بزرگ شدن با والدینی که اهل ورزش هستند

13 نکته بسیار جالب درباره بزرگ شدن با والدینی که اهل ورزش هستند

اگر قرار باشد که یک بار یا دوبار در هفته و برای چند ماه به سراغ چیزی بروید نمی توانید در آن واقعا خوب باشید. زمانی که بچه ها تمایل به فعالیت بیش از حد دارند، و به کمبود تمرکز دچارند، اگر واقعا مهارت خاصی را دوست دارند و می خواهند که آن را بهبود ببخشند، می توانند زمان زیادی را بر روی آن بگذارند. با انگیزه های مناسب و داشتن والدینی که در کنارتان باشند و شما را به حرکت رو به جلو تشویق کنند، شما به سرعت یاد می گیرید که کار سخت، جواب می دهد، فقط کمی زمان لازم است.

11- شما یک صبحانه غله ای و حقیقتا سالم را می چشید

تمام محصولات غله ای، در بازار به عنوان خوراک های بسیار مغذی برای صبحانه درنظر گرفته شدند یا حداقل واژه صبحانه را یدک می کشند، بنابراین شما احساس خواهید کرد که خوردن یک کاسه از این محصولات حبوباتی/ غله ای در صبح، بسیار مفید و البته طبیعی است. هرچند که بیشتر این صبحانه های غله ای، سرشار از فراکتوز یا همان قند ذرت هستند و کاملا سالم و مغذی هم نیستند. والدین اهل ورزش که مراقب وضعیت خود هستند، انباری از غلات طبیعی دارند از قبیل انواع مغزها و میوه هایی که یا تازه هستند یا خشک شده اند، مه به شما این امکان را می دهد که صبحانه ترکیبی مورد علاقه خودتان را درست کنید. نه تنها این صبحانه خوشمزه است، بلکه حس خوب و انرژی زیادی به شما می دهد.

12- شما اسم لاتین بعضی از اعضای بدن را در 7 سالگی یاد می گیرید

یکی از عوارض جانبی جالب حضور در دنیای ورزش و تناسب اندام از سن و سال کم، این است که شما نمی توانید بگویید “بازوم زخم شده”- شما در هنگام حرف زدن درباره اعضای بدنتان بسیار دقیق عمل می کنید، و گاهی از عباراتی استفاده می کنید مانند عضله، عضلات سه سر، عضلات دور کننده، قفسه سینه و مواردی مثل آن. در ابتدا ممکن است این عبارات قلنبه سلنبه و عجیب به نظر بیاید، چراکه شما به خصوص در سنین پایین، زبان مادری را هم به سختی حرف می زنید، که با گذشت زمان حل می شود، اما مطمئنا گاهی همکلاسی هایتان از اینکه شما در بین جملاتتان مدام از کلمات لاتین استفاده می کنید، کمی آزرده خواهند شد. روی روشن قضیه این است که بساری از افراد از اینکه شما بسیار باهوش هستید، تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

13- شما با ضربه ها و ورم کردن ها و کبودی ها آشنا می شوید و به زودی هم خوب می شوید

بچه ها مدام در حال دویدن هستند و ممکن است زخم بردارند، در اثر ضربه جایی از بدنشان ورم کند یا کبود بشود یا بشکند، اما وقتی بدنتان را فعال نگه می دارید و درست غذا می خورید، به شکل قابل توجهی از جراحات جدی، آسیب کمتری می بینید. ممکن است به سختی زمین بخورید، اما سریعا بلند می شوید، خاک لباستان را می تکانید و ادامه می دهید. با تمام آن غذاهای سالمی که والدینتان شما را با آن تغذیه کرده بودند، و با همه آن ورزش ها و تمرین هایی که انجام داده بودید، مطمئن باشید که استخوان های محکم و سیستم ایمنی ضد ضربه ای دارید. ممکن است بارها و بارها بیمار بشوید، اما این بیماری بیشتر از یک روز ادامه پیدا نمی کند.
من حدس می زنم که رشد کردن در محیط های متفاوت، به نتایج متفاوتی هم ختم می شود، اما وقتی نوبت به سلامت کلی شکیبایی روحی و اصول درست اخلاقی می رسد، هیچ چیز به پای تاثیر والدین اهل ورزش و فعالیت نمی رسد. آنها الگوهای بسیار خوبی هستند، و ترجیح می دهند که با عملکردشان به شما چیزی یاد بدهند. موارد کوچک بسیار زیادی وجود دارد که شما در این روابط خانوادگی، از آن بهره مند می شوید، و بعدها در زندگی به کارتان می آید.

 

اختصاصی زیبایی ایرانی - فرزندان و والدین