15 درس زندگی که پیش از رسیدن به 30 سالگی باید آن را بیاموزید

15 درس زندگی که پیش از رسیدن به 30 سالگی باید آن را بیاموزید

 

رسیدن به دهه سوم زندگی تان، با حسی از غرور و تکامل همراه است. شما حتما در طول این سال ها باید یک یا دو چیز را یاد بگیرید و این درس های حیاتی، تا همیشه ارزشمند هستند. در اینجا به 15 مورد از آنها می پردازیم که باید پیش از 30 سالگی آنها را بیاموزید.

1- شما می آموزید که تحصیلات چیزی فراتر از داشتن مدرک است

شما ممکن است فکر کنید که داشتن یک مدرک و رفتن به یک مدرسه فوق العاده می تواند موفقیت شما را تضمین کند. هرچند که قضیه بیشتر از این است. تحصیلات و مدرک گرفتن، نوعی محدودیت است، اما آموزشی که در حین زندگی اتفاق می افتد، نه. و این آموزش غیر رسمی و گاهی خلاف عرف می تواند علاوه بر محافظت از شما، مثل یک مربی، شما را هدایت کند تا همان شخصی بشوید که می توانید باشید.

2- شما می فهمید که پول، تمام مشکلات را حل نمی کند

مشکلات واقعی شما در زندگی، هرگز به وسیله پول حل نمی شود. بله، پول گزینه های پیشنهادی زیادی را پیش روی شما قرار می دهد، اما چیزهای ارزشمندی مثل داشتن یک خانه شاد، یک شغل راضی کننده و داشتن دوستانی فوق العاده، به پول نیازی ندارد.

3- یاد می گیرید که زمان، محدود است

“اگر سرعت و اهمیت پرتاب توپی که در دست دارید را نفهمید، فرایند افزایش سن شما را در چنگال خود اسیر می کند.” – داگ لارسن

زمان مدام در حال سپری شدن است و وقت تمام دنیا از آن شما نیست، ضمنا این روندی است که شما نمی توانید آن را متوقف کنید. اما هنوز هم می توانید از دل وقتی که در اختیار دارید، ارزشی واقعیرا بیرون بیاورید و از شمارش و عبور هر ثانیه، به شکلی درست، مطمئن شوید.

4- می آموزید که نظر مردم درباره شما، اهمیتی ندارد

بیست سالگی شما مانند یک ترن هوایی می آید و در این بین، شما به آرامی شروع می کنید تا متوجه شوید که کم کم باید کنترل زندگیتان را در دست بگیرید، نه اینکه اجازه بدهید دیگران، انتخاب هایی را به شما دیکته کنند یا برای شما تصمیم بگیرند.

5- شما یاد می گیرید که از بابت سلامتی تان سپاسگزار باشید

“بعد از 30 سالگی، هر جسم، ذهن مختص خودش را دارد.” – بت میدلر

همینطور که بزرگتر می شوید، می فهمید که شما شکست ناپذیر نیستید. درد و بیماری و ناراحتی های جسمی، به آرامی به درون جسم شما می خزند و وارد زندگی شما می شوند و به این ترتیب شما یاد می گیرید که باید ارزش بیشتری برای سلامت خود قائل شوید.

6- می فهمید که برای خانواده و آشنایان ارزش قائل شوید

ممکن است تا به حال با خودتان فکر می کرده اید که خطا ناپذیر و بی اشتباه هستید، اما وقتی بزرگتر می شوید، متوجه خطاهایتان می شوید. به این ترتیب، توجه و زمان بیشتری را صرف خانواده تان می کنید، زیرا می فهمید که آنها چه نقش مرکزی و اساسی در عملکرد خوب شما دارند. حالا که دیگر یک تازه وارد پر اشتباه نیستید، می توانید آنها را برای همه اشتباهاتی که کرده اند، ببخشید.

7- می آموزید که بخشش چقدر مهم است

“سی سالگی، برای من بسیار عجیب است. من باید با این قضیه که حالا من یک بزرگسال هستم که راه می رود و حرف می زند، کنار می آمدم.” – سی. اس. لوییس

وقتی به 30 سالگی می رسید، شروع می کنید به اینکه برای پذیرش یا رد نارضایتی، دلایل بیشتری طلب کنید. شما یاد می گیرید که بخشش، در واقع ارزش کار سخت است و چنین مسئولیت پذیری هایی برایتان آغاز می شود.

 

8- یاد می گیرید که زندگی، همیشه طبق نقشه های از پیش تعیین شده ما جلو نمی رود

“پسربچه ای برای ساختن یک معبد، مواد و لوازمی را جمع می کند، وقتی که سی ساله می شود به این نتیجه می رسد که باید یک انبار چوب بسازد.” – هنری دیوید توری

در سن و سال کم جوانی، شما باید توقعات فراوانی داشته باشید. اما وقتی که بزرگتر می شوید، می فهمید که همراه با موفقیتی که نصیبتان می شود، همیشه یک ساعت زنگ دار هم می آید که ممکن است لزوما آن چیزی نباشد که شما برنامه ریزی کردید یا می خواستید.

9- شما می فهمید که لزوما با نگرانی، نمی توانید مشکلی را حل کنید

نگرانی ها واقعا آینده شما را تغییر نمی دهد. شما باید در ارتباط با رویارویی با آینده، فعال عمل کنید، آن هم از طریق شجاعت و امید.

10- می آموزید که دیدگاه جامع تری از موفقیت داشته باشید

همینطور که زمان می گذرد و به سی سالگی می رسید، تعریف جدیدی از موفقیت پیدا می کنید و می فهمید که همه چیز به پول و محبوبیت ربط ندارد. مهم تر از اینها، رفاقت و خانواده و آرامش است.

11- یاد می گیرید که همیشه مسائل درباره شما نیست

در این زمان است که دلایل اینکه چرا باید این همه خودخواه باشید و چرا باید تمام توجه ها مال شما باشد، را می فهمید. کم کم یاد می گیرید که تمرکزتان را از به چیزی بیرون از خودتان معطوف کنید. می آموزید که بزرگ شوید و جزئی از یک تصویر بزرگتر باشید.

12- می فهمید که باید به چیزهایی که می گویید و اینکه چطور می گویید، خیلی دقت کنید

می آموزید که کلمات شما دارای نیروهایی هستند و بسیار مهم است که شما هم نسبت به به کار بردن آنها، وسواسی و باریک بین باشید. یک کلام بی فکر و یا یک اظهار نظر منفی، ممکن است به شخصیت شما خدشه ای وارد کند، بنابراین شما قدرت موجود در کلمه را کشف می کنید.

13- یاد می گیرید که لذت و شادی می تواند از روش هایی اتفاق بیفتد که اصلا انتظارش را ندارید

همینطور که پیرتر می شوید، به خاطر چیزهای کوچک و ساده، سپاسگزارتر می شوید. تمام چیزهایی که وقتی جوان تر بودید به نظرتان اصلا جالب نبود، حالا که به مرز سی سالگی رسیده اید، معنای کاملا جدیدی برایتان پیدا می کند.

14- می آموزید که هر چه سن شما بالاتر می رود، زندگی گران بهاتر می شود

یک اسکناس 50 دلاری وقتی در دست یک آدم 20 ساله قرار بگیرد، معنای کاملا متفاوتی دارد، تا اینکه در اختیار یک فرد 30 ساله باشد. هرچه سنتان بالاتر می رود، متوجه ذات و ارزش پول می شوید و می فهمید که چرا باید عاقلانه، آن را پس انداز کنید.

15- می فهمید که باید تعریف روشن تری از رفاقت داشته باشید

هرچه بزرگتر می شوید، می آموزید که نباید یک ماجرای یک طرفه باشد، بلکه باید بر علائق دو طرف اثر بگذارد. وقتی به آستانه سی سالگی می رسید، شما باید زمانی که در اختیار دارید را تنها بر روی چیزهایی سرمایه گذاری کنید، که ارزش سرمایه گذاری دارند.
وقتی وارد دهه سوم زندگیتان می شوید، باید نسبت به درس های دشواری که در طول زمان، یاد گرفته اید، آگاه باشید.
“هرچیزی که می دانم را پس از سی سالگی ام یاد گرفته ام.” – جرج کلمنکو

 

اختصاصی زیبایی ایرانی – سبک زندگی