15 چیز ساده که افراد موفق هر روز انجام می دهند

15 چیز ساده که افراد موفق هر روز انجام می دهند

وقتی درباره موفقیت فکر می کنید، اسامی افراد مشخصی به ذهنتان می آید. احتمالا این اسامی شامل افرادی مانند استیو جابز، اِلان ماسک یا لری پیج است. غوغای موجود در اطراف این افراد می تواند آنقدر زیاد باشد، طوری که شما را درباره اینکه چه چیزی واقعا باعث دستیابی به موفقیت می شود، سر در گم کند. واقعیت این است که آنچه که افراد موفق روزانه انجام می دهند، چیزهایی که آنها را توصیف می کند، در حقیقت کارهای با ظرافت و بسیار و کوچکی هستند. در اینجا به 15 مورد از این کارهای کوچک می پردازیم که افراد موفق هر روز آن را انجام می دهند.

1- آنها بیشتر بر روی کارایی تمرکز می کنند تا پر مشغله بودن

بر اساس گفته های تیم فریس، نویسنده 4 ساعت کار هفتگی، آرام باشید و این را به یاد داشته باشید که : بیشتر چیزها فرقی با هم ندارند. پرمشغله بودن، اغلب شکل دیگری از تنبلی روحی است- تنبلی فکری و کارهای بی هدف.

2- آنها صبح زود بیدار می شوند

سرجیو مارشیون، مدیرعامل کارخانجات فیات و کرایسلر، برای مقابله و ورود به بازار اروپا، حدود ساعت 3:30 صبح از خواب بیدار می شود. تیم کوک، مدیرعامل اپل، روز خود را از ساعت 4:30 صبح و با فرستادن ای-میل های کاری آغاز می کند. جفری ایملت، مدیرعامل جنرال الکتریک می گوید که ساعت 5:30 صبح برای انجام برنامه عادی کاری روزانه اش، بیدار می شود.

3- آنها بر روی کار کردن با بهترین گروه تاکید دارند.

فیل جکسون، مربی مشهور بسکتبال می گفت: “استقامت تیم توان فردی هر یک از اعضاست. و استقامت هر عضو، توان تیم است.” افراد موفق می دانند که باید با در کنار دیگرانی باشند، که در نقش مکمل آنها عمل می کنند. متخصص مدیریت کمپانی، کن بلانچارد، می گوید: گهیچ کدام از ما به اندازه همه ما، باهوش نیستیم.”

4- آنها بر روی کسب پیشرفت های کوچک اما مستمر، تمرکز می کنند.

ایده ای وجود دارد با این مضمون که تو هرگز نمی توانی یک فیل را یک باره بخوری! باید هر بار فقط یک لقمه از آن را برداری. یک بار هنری فورد گفته بود: هیچ چیزی مشخصا سخت نیست، اگر بتوانی آن را به اجزای کوچک تر تقسیم کنی.

5- آنها تمدد اعصاب می کنند.

بر اساس آنچه اپرا وینفری درباره تمدد اعصاب می گوید: “نتیجه این کار فوق العاده ست. خواب بهتر. بهبود روابط با همسر و فرزندان و همکاران. بسیاری از افرادی که به میگرن مبتلا بودند، دیگراز این بیماری رنج نمی برند. کارایی و خلاقیت بیشتری در انتظار آنهاست.”
افراد موفق برای تمدد اعصاب، وقت صرف می کنند. راسل سیمونز می گوید تمدد اعصاب خودخواسته و پیشرفته، زندگی اش را دگرگون کرد.

6- آنها از بدن خود مراقبت می کنند

تمرین های منظم و با قاعده، نه تنها سلامت فیزیکی بدن را تامین می کنند، بلکه به شرایط روحی شما هم کمک می کنند. سرپرست مجموعه هتل ها و تفریحگاه های استاروود، فریتز فان پاساشن، روزش را از ساعت 6 و با 10 مایل دویدن آغاز می کند. باراک اوباما هم روزانه و به مدت 6 روز در هفته، یا 3 مایل می دود، یا 45 دقیقه تمرین و نرمش می کند.

7- آنها زندگی متعادلی دارند

برای دستیابی به چیزهای فوق العاده در زندگی، شما به یک تعادل با ثبات نیاز دارید. افراد موفق، از طریق کسب درآمد، صرف وقت برای خانواده و کسانی که دوستشان دارند و دستیابی به اهداف شخصی، تعادل زندگی را حفظ می کنند.

8- آنها بر روی افکار مثبت متمرکز هستند

شاون آچر، در کتابش نتایج شادی، توضیح می دهد که اخیرا یک تحقیق علمی، نشان داده است که پزشکانی که قبل از انجام معاینات تشخیصی در حال و هوای مثبت و خوبی هستند، در مقایسه با پزشکانی که در وضعیت عادی روحی به سر می برند، به طور مداوم، پیشرفت و ترقی قابل توجهی را در زمینه قابلیت های ذهنی خود، تجربه می کنند. و به همین خاطر این افراد قادر هستند که تشخیص هایی دقیق را تقریبا 20% سریع تر از سایرین انجام دهند. افراد موفق، همیشه درباره شرایط، مثبت و خوش بین هستند.

9- آنها روند پیشرفت خود را پیگیری می کنند

امی نِم، اپرا وینفری و جی.کی رولینگ، همگی، نشریه ها را دنبال می کنند. آنها قادر هستند تا روند پیشرفت خود را پیگیری کنند، اهدافشان را معین کنند، عکس العمل نشان دهند و از اشتباهاتشان درس بگیرند. آنها متوجه هستند که برای تکمیل چیزهای بزرگ و فوق العاده، به نقشه راه نیاز دارند. گاهی اوقات یک نوت بوک یا یک نشریه، همان نقشه راهی است، که به آن نیاز دارند.

10- آنها خودشان خالق موفقیت هایشان هستند

آنها می فهمند که در قبال موفقیتشان، مسئول هستند و اینکه این بخت و اقبال خوب، چیزی نیست که به شکلی جادویی اتفاق افتاده باشد. آنها می دانند که شما باید حق موفق بودن را به دست بیاورید. فکر کن و ثروتمند شو، به قلم ناپلئون هیل، می گوید “شما ارباب و صاحب اختیار تقدیر خود هستید.” شما می توانید نسبت به محیط پیرامون خودتان، اثرگذار و هدایتگر باشید و آن را کنترل کنید. شما می توانید زندگیتان را به همان چیزی تبدیل کنید که دوست دارید باشد.

11- آنها دوستان موفقی دارند

بنا به گفته جیم ران، شما برآیند 5 نفر از نزدیک ترین دوست هایتان هستید. افراد موفق این را می دانند، و به همین خاطر هم مدام همکاری و همراهی خود را با مربیان و سایر افراد موفق حفظ می کنند. در کتاب قبایل، نوشته ست گودین، شما مدام تشویق می شوید تا قبیله خود را پیدا کنید و در زندگی همگان، تغییری چشمگیر ایجاد کنید.

12- آنها برای کسب موفقیت، الهام بخش دیگران هم هستند

مدیرعامل اپل، استیو جابز، برای کمک به دیگران و تحریک و آماده سازی خلاقیت آنها، روش خاصی داشت. بر اساس گفته های او، خلاقیت، تنها تماس و ارتباط اجزاست. وقتی از افراد خلاق سئوال می کنید که چگونه کاری را انجام می دهند، آنها کمی احساس تقصیر می کنند، برای اینکه آنها واقعا آن کار را انجام نداده اند؛ آنها فقط بعضی چیزها را دیده اند. و پس از مدتی این دیدن برای آنها بسیار واضح و آشکار خواهد بود.”

13- آنها جدول کاری ثابت و منظمی دارند

رامیت چاولا، بر این باور است که داشتن یک جدول کاری ثابت، از طریق اولویت بندی و تمرکز بر روی چیزهایی که اهمیت بیشتری دارند، می تواند به افراد کمک کند. با داشتن یک جدول این چنینی، شما بهتر به سوی دستیابی به اهدافتان حرکت خواهید کرد.

14- آنها یک طرح با جزئیات کامل در اختیار دارند

شب و پیش از ترک دفتر کار، کِنِت چنالت، مدیرعامل امریکن اکسپرس، سه تا از مهم ترین چیزهایی را که می خواهد آنها را در روز بعد تکمیل کند، می نویسد. و هر روزش را با بررسی همین لیست شروع می کند.

15- آنها هرگز وقت را هدر نمی دهند و عذر و بهانه نمی آورند

مارک تواین یک بار گفته بود: ” اگر در ابتدای هر روز و به عنوان اولین کار، یک قورباغه را بخورید، مطمئن باشید که هیچ اتفاق بدتری در باقیمانده روز، برایتان رخ نخواهد داد.” افراد موفق دنبال شانس نیستند، آنها اعل عمل هستندو همیشه وظایف سخت تر را اول انجام می دهند.

 

 

اختصاصی زیبایی ایرانی – موفقیت