18 چیزی که بهتر است هر روز صبح به خودتان بگویید

18 چیزی که بهتر است هر روز صبح به خودتان بگویید

“صبح بخیر” را هر روز صبح می گویید، اما هنوز آن را حس می کنید؟ آیا هر روز صبح خوب هستید؟ آیا هرروز صبح با خودش بارقه دیگری از امید، دلیلی برای جنگیدن برای رویاهایتان و زنده نگه داشتن روحتان می آورد؟ بهتر است اینطور باشد و این هم چندتا باید درست و حسابی که هر روز، اول صبح، برای داشتن یک روز بهتر، شادتر، و موفق تر که به خودتان بگویید.

1. امروز یک روز جدید است

دیروز یک روز بد بود و همینطور کل هفته گذشته یا دیروز یک روز خوب بود و همینطور کل هفته گذشته، در هر صورت امروز یک روز جدید است. یک روز کامل برای اینکه پروسه خواست های خود را تکمیل کرده و هر تغییری که می خواهید اعمال کرده و هر کسی که می خواهید شوید. بدی پایدار نمی ماند، همینطور هم خوبی، پس من باید امروزم را به بهترین شکل بسازم.

2. فردا عجله ای برای آمدن ندارد

مهم نیست چه کاری انجام می دهم، البته به جز اینکه ماشین زمان داشته باشم و دنیا خبر نداشته باشد، فردا عجله ای برای آمدن ندارد. زمان می برد بیاید و آرام به طرف من می خزد. بنابراین برای امروز زندگی کن، برای امروز کار کن، چون فردا سرانجام خواهد آمد، اما بخاطر من عجله نمی کند، پس امروز را بخاطر فردا هدر نده.

3. بهترین نسخه از خودم هستم

ما همه ناقص هستیم؛ نه اینکه خودمان اینطور فکر کنیم، یا دیگران اینطور فکر کنند. در نهایت واقعیت این است که هیچ کس هرگز کامل نیست. اما من باید این موضوع را در ذهن خود جای دهم که بینتمام این ناکاملی ها، من بهترین نسخه موجود از خودم هستم. من بی همتام، من بی قیمت و شگفت انگیز هستم، و هیچ چیز نمی تواند این را تغییر دهد.

4. دیروز من را محدود به خودش نمی کند

دیروز رفته است. تمام چیزی که از دیروز باقی مانده خاطره من از اتفاقات و موفقیت ها و شکست هاست. آن نمی تواند من را تعریف یا محدود کند و هرگز هم نتوانسته است. من و فقط من می توانم خودم را تعریف کنم.

5. همه چیز آنطور که بنظر می رسند نیستند

چیزها همانی نیستند که بنظر می رسند و اشکالی هم ندارد. همیشه جا برای اشتباه هست، این بدین معنا که همه چیز خراب شده نیست، این فقط یعنی زندگی همانطور که باید پیش می رود؛ کمی پیچیده، کمی قابل پیش بینی. پس اشکالی ندارد، اگر چیزها همیشه آنطور که بنظر می رسند نیستند.

6. من همه چیز را نمی دانم

با تمام چیزهایی که هر روز، هر دقیقه و هر ثانیه پیش می آید، پرسیدن اشکالی ندارد.من نباید همه چیز را بدانم. من توانایی آموختن چیزی را که نمی دانم دارم و اگر لازم باشد، می پرسم.

7. ما همه رازهایی داریم

ما همه رازهایی داریم، بعضی از آنها خوب و بعضی آنقدر ها هم خوب نیستند. رازهای من فقط مال خودم هستند و این چیز بدی نیست و بقیه کسانی هم که می شناسم همینطور هستند.

8. من می توانم تمام رویاهایم را بدست آورم

سن فقط یک عدد است و ماهها فقط یک محدودیت. من می توانم تمام رویاهایم را بدست آورم، مهم نیست آنها چقدر عجیب یا غیر واقعی بنظر دیگران برسند. رویاهای من، مثل بقیه موجودند و ارزش عملی شدن را دارند. امروز یک روز به محقق شدن رویاهایم نزدیک تر می شوم.

9. امروز یک معجزه دیگر است

یک روز جدید یک هدیه است و امروز چیزی کمتر از آن نیست. همیشه جایی در این دنیا معجزه هایی اتفاق می افتد. تنها بخاطر اینکه من نمی توانم آنها را ببینم، بدین معنا نیست که وجود ندارند. شخصی که مهربانی می کند، شخصی که توجه و مراقبت می کند، شخصی که کمک می کند و شخصی که مورد اعتماد واقع می شود و اینها کمتر از یک معجزه نیستند.

10. شکست اشکالی ندراد

شکست اشکالی ندارد. همه شکست می خورند، قسمت مهم این است که بلند شوید و دوباره شروع کنید. شکست من ایرادی ندارد. من بلند خواهم شد، من دوباره شروع خواهم کرد و من با موفقیت به پایان خواهم رساند.

11. دیگران تعیین کننده من نیستند

خانواده ام، والدین، خواهر و برادر، همکار، وابستگی های سیاسی یا ایالتی برای من تعیین کننده نیستند. هیچ چیزی مرا تعیین یا تعریف نمی کند به جز کسی که خودم هستم. دیگران هرگز برای من تعیین کننده نبودند و نخواهند بود، آنها می توانند بخشی از زندگی من باشند، اما نه خود من یا کسی که دوست دارم باشم.

12. من می توانم در هر زمانی از نو شروع کنم

شروع دوباره لازم نیست که فقط در ژانویه (اولین ماه سال میلادی –مترجم) باشد. من می توانم در هر زمانی، هر روزی و هر جایی از نو شروع کنم. برگ جدیدی را ورق زدن، چیزی را در زندگی تغییر دادن، موضوع زمان درست نیست، موضوع قدرت اراده و عقیده ایست که می تواند در هر زمان، هر روزی و هر جایی اتفاق بیوفتد. زندگی من در دستان خودم است.

13. زندگی ادامه دارد

مهم نیست خوب یا بد چیزها اتفاق میوفتد، زندگی ادامه دارد. هیچ چیزی تا ابد ادامه ندارد بنابراین حتی اگر چیزها فوق العاده یا مزخرف باشند، زندگی ادامه دارد و من هم باید به حرکت خود ادامه دهم. من باید ترقی کنم، بهتر شوم، کسی شوم که می خواهم باشم، بر شکست ها و دل شکستن ها غلبه کرده و به زندگی ادامه دهم.

14. من بدهکار هیچ کس نیستم

کسی که هستم، چیزی که بدست می آورم و جایی که می خواهم به آن برسم فقط حق امتیاز من است. من به هیچ کس توضیح، دلیل، عذرخواهی یا هیچ چیز دیگری بدهکار نیستم. زندگی من مال من بوده و باید همینطور هم ادامه بیابد.

15. من لایق بهترین ها هستم

جایی که از آن آمدم یا کسی که هستم، بطور خودکار مشخص نمی کند که من لایق چه هستم. من لایق بهترین چیزهایی بدست آوردنی هستم و گناهی ندارم اگر جور دیگری فکر کنم.

16. هیچ کس به جز خودم نمی تواند کنترل شادی من را در دست بگیرد

هیچ چیزی شادی مرا کنترل نمی کند. بعضی چیزها یا افراد ممکن است آن را تسهیل کند اما آنها نمی توانند کنترلش کنند. شادی من فقط در دستان من است و من هر وقت که بخواهم می توانم آن را تهییج کنم.

17. بدست آوردن هر چیزی که ارزش جنگیدن داشته باشد سخت است

زندگی درباره گل های رز نیست. به گل های رز در هر صورت اهمیت داده می شود. اگر چیزی مشکل یا سخت یا غیرممکن بنظر می رسد پس باید سخت کار کنم، قوی باشم و طولانی تر کار کنم. هر چیزی که داشتنش سخت باشد مشکل است و من می توانم هرچیزی را که بخواهم داشته باشم و در این راه بر هر مانعی غلبه کنم.

18. بدن من، قوانین من

هر کسی که هستم، از هر جایی که آندم، هر شکلی که بنظر می رسم، گرایشات جنسی من و انتخاب های من فقط به خودم تعلق دارند. هیچ کس درباره بدن من حقی ندارد. بدن من فقط مال من بوده و مهم نیست که دیگران چه می گویند.

 

اختصاصی زیبایی ایرانی