20 نشانه برتر برای اینکه بدانید چگونه خودتان را دوست داشته باشید و با خودتان خوب رفتار کنید

20 نشانه برتر برای اینکه بدانید چگونه خودتان را دوست داشته باشید و با خودتان خوب رفتار کنید

یک خصیصه که افراد با اعتماد با نفس، موفق و شاد به شکل مشترک دارای آن هستند، توانایی دانستن این است که چگونه عاشق خودشان باشند و چیزهایی که به خودشان مرتبط است را اولویت بندی کنند. وقتی که ریچارد برانسون به آینه نگاه می کرد، چهره یک برنده را می دید. چند عادت از عادت های علاقه مندی به خود، در وجود خودتان سراغ دارید؟

20- شما موفقیت هایتان را جشن می گیرید

شما از اینکه اشتباهتان را بپذیرید، ناراحت نمی شوید، اشتباهات فقط سکسکه هایی هستند که در مسیر موفقیت اتفاق می افتند. و زمانی که موفقیتی به دست می آورید، آن را جشن می گیرید. کمی شامپاین، یک رقص شاد و شاید یک “بزن قدش” رو به آینه، همین کافی ست. اصول اولیه و روزانه هر چیز فوق العاده ای را که انجام می دهید، به خودتان یادآوری کنید و کارهایی را که می توانید بیشتر و بهتر انجام دهید، تقویت کنید و برای ادامه دادن به سمت موفقیت، به ویژه وقتی که موفقیت دور از دسترس و اندک به نظر می رسد، به خودتان انگیزه بدهید.

19- شما دقیقا می دانید که از چه چیزی خوشتان می آید، و از اینکه آن را بخواهید و دنبال کنید، ناراحت نیستید

دانستن اینکه چه می خواهید، قدم اول است. داشتن حس قدرتمند اینکه چه کسی هستید، با دانست این نکته آغاز می شود که چه می خواهید. اگر درباره چیزی که می خواهید مطمئن نیستید، می توانید با چیزهایی که نمی خواهید، شروع کنید و به این ترتیب می توانید حدس بزنید که نقطه مقابل این موارد، ترجیحات و موارد مورد علاقه شما را تشکیل می دهد. هروقت که بفهمید چه می خواهید، دیگر خیالتان راحت باشد و فقط برای به دست آوردن آن تلاش کنید. اگر سئوال نکنید، هرگز نخواهید دانست.

18- شما نقاط ضعف و قوتتان را می دانید

یک فرد واقع بین با نقاط قوت و ضعف خودش، هماهنگ عمل می کند. آنها از نقاط قوتشان استفاده می کنند و یک گروه برای حمایت از خودشان در رابطه با نقاط ضعفشان پیدا می کنند. من می دانم که یک انسان ایده آل گرا هستم و شوهر من در برنامه ریزی، فوق العاده ست، بنابراین وقتی با هم هستیم، بسیار تواناتریم تا مواقعی که از هم جدا هستیم.

17- شما حس قدرتمندی از هدفمندی دارید

افرادی که خودشان را دوست دارند و از خودشان مراقبت م کنند، ظرفیت های عظیمی برای تشخیص اهداف و عمل بر روی آنها دارند. اگر احساس می کنیدکه دچار حس کمبود هدف و جهت شده اید، بهترین راه این است که کمی برای توجه به خودتان وقت بگذارید تا روابطتان برای رسیدن به اهداف مجددا احیا شود و انرژی درونی تان برای حرکت رو به جلو دوباره شارژ شود.

16- شما ارتباطات قوی دارید

وقتی که خودتان را دوست دارید، دیگران مانند پروانه ای که جذبِ شمع می شود، به سمت این انرژی جذب می شوند. این به شما امکان می دهد که با دوستان و اقوام پیوندهای محکمی برقرار کنید. بر اساس گفته های متخصص روان شناسی، داشر کلتنر، افرادی که پیوندهای اجتماعی محکمی دارند، شادتر هستند.

15- شما از احساس شور و عاطفه قدرتمند خود، لذت می برید

شما ممکن است با تماشای یک تبلیغ تجاری زیبا یا دیدن یک زوج سالخورده که در بازار دست یکدیگر را گرفته اند، به فکر فرو بروید. این عواطف زیبا، حس بسیار فوق العاده ای به شما می دهد، و به جای اینکه از برخورد با آن غافلگیر بشوید، باید یاد بگیرید آنها را دوست داشته باشید، و بدانید که چگونگی احساسات شما، در واقع روش بدن و درون شماست برای اینکه به شما بگوید در زندگی چه چیزهایی را می خواهد و چه چیزهایی را نه.

14- شما بدنتان را می شنوید

شما از آخرین رژیم لاغری تان پیروی نمی کنید اما تشخیص می دهید که چه چیزی هم به لحاظ جسمی و هم به لحاظ روحی برایتان خوب است و تمام چیزهایی را که احساس خوبی به شما می دهند را اولویت بندی می کنید.

13- شما به آنچه عمیقا حس می کنید، اعتماد دارید

بخشی از گوش فرادادن به بدن، اعتماد به بصیرت (نوعی درک حسی پدیده ها) است. وقتی یک حس عمیق درونی به سراغتان می آید، به آن اعتماد می کنید. شما می فهمید که افکارتان همیشه، حتی زمانی که در برابر نظرات گروه وسیعی از مردم به پرواز در می آید، باز هم اثر عمیق خود را دارد. شما بهترین متخصص خودتان هستید.

12- شما با شکل و شمایل ظاهری تان، توصیف نمی شوید

این حرف بدان معنا نیست که شما ظاهر فوق العاده ای ندارید. بلکه تمرکز شما، بیشتر بر روی این است که می خواهید چطور احساس کنید و در تمام اوقات به این معناست که وقتی زیبا حس می کنید، زیبا هم به نظر می رسید. در این حالت انرژی جذابی از شما تراوش می کند که اطرافیان در آن غرق می شوند.

11- شما سلیقه خوبی دارید

ممکن است بسیار به روز و بر اساس مد روز باشد، یا تقلیدی از سبک های قدیمی تر، می تواند رنگی جسورانه و پر جنب و جوش داشته باشد و یا مشکی و شیک باشد. سبک و سلیقه شما هر چه که باشد، شما آن را به این دلیل می پوشید که دوستش دارید و این کاملا نمایان و قابل فهم است.

10- شما از طریق خواب و غذاهای سالم، به بدنتان سوخت کافی می رسانید

بر اساس گفته های مربی اپرا وینفری، مارتا بک، “تا زمانی که حس بازی کردن به سراغتان نیامده استراحت کنید و سپس آنقدر بازی کنید تا حس استراحت به سراغتان بیاید.” همچنین سعی کنید این را بفهمید که گهگاهی شادمانی و ریخت و پاش در مورد یک موضوع خوشحال کننده، در واقع یک جور پاداش به خود است. سالم غذا خوردن و زندگی کردن به این معنا نیست که گاهی از خوردن یک شکلات، لذت نبرید. همانطور که می دانید اعتدال و میانه روی سالمتر و بهتر از محدودیت است.

9- شما از وقت گذرانی بیرون از خانه لذت می برید

طبیعت روح و روان شما را ارتقا می دهد و زمانی که احساس سنگینی و سقوط می کنید، شما را تازه و پر انرژی می کند. شما می دانید که قدم زدن کنار ساحل یا در جنگل، دقیقا به اندازه یک ماساژ، برایتان حس خوب به همراه می آورد.

8- شما قابل اعتماد هستید

شما حقیقت را می گویید. این بدان معنا نیست که شما به شکل راستگو هستید. بلکه این یعنی اگر یک دوست، نظر صادقانه ای بخواهد، شما همان کسی هستید که او لازم دارد. این مورد اعتماد بودن، حس بسیار خوبی است که از درون شما سرچشمه می گیرد، چرا که شما اهل توجه به اطرافیان، مهربان و دلسوز هستید.

7- شما هروقت که اشتباه کنید، آن را می پذیرید

چرا نپذیرید؟ شما می دانید که اشتباهات، اجتناب ناپذیر هستند اما سریع ترین راه برای درست کردن آنها این است که مالکیت آنها را بر عهده بگیریم و به راهمان ادامه بدهیم.

6- شما همیشه انتظار بهترین ها را دارید

افکار شما، تبدیل به واقعیت زندگی شما می شوند. با انتظار بهترین ها، اغلب اوقات آنها را دریافت می کنید. و پاسخی که به این دست یافتن می دهید، همیشه پاسخی همراه با قدردانی خواهد بود.

5- شما به گذشته ها نمی چسبید

گذشته باری بر ذهن شما ندارد. شما می دانید که زندگی در گذشته ها شما را از حرکت رو به جلو باز می دارد. اگر تمام انرژی درونی تان را برای چیزهای مربوط به گذشته مصرف کنید، بازوانی برای در آغوش گرفتن لحظه حال ندارید.

4- شما ماجراهای فوق العاده ای دارید

کسانی که برای خوشان ارزش و علاقه ای قائل هستند، دارای یک پیشینه غنی هستند که مانند یک پارچه نقش دار در پس زمینه تاریخچه شخصی شان بافته شده است. آنها از بابت آنچه که هستند و اینکه چگونه به اینجا رسیده اند، به خود می بالند. آنها نسبت به اینکه تا چه اندازه درگیر مسائل هستند، آگاهی کامل دارند و می توانند داستان های الهام بخش بسیاری را تعریف کنند که دیگران را برای ادامه رویاسازی و جرأت لازم برای رسیدن به رویاها، تشویق کند.

3- شما با افراد الهام بخش محاصره شده اید

شما از حضور افرادی که هم خودشان را دوست دارند و هم با خودشان رفتار خوبی دارند، در زندگی تان لذت می برید. و گفتگوهای بسیار شگفت انگیزی درباره رویاها و اهداف با هم ترتیب می دهید و بنابراین در همان لحظه یک مقطع جذاب برای خودتان پدید اوردید که اثرات آن در ماجراهای بعدی هم دخیل خواهد بود.

2- شما هیچ چیز را برای روز مبادا نگه نمی دارید

وقتی که یک لباس یا کیف پول جدید می گیرید، آن را برای یک فرصت مناسب نگه نمی دارید. شما می دانید که همین حالا، بهترین وقت برای لذت بردن است.

1- شما از تماشای کسی که در آینه می بینید، خوشتان می آید

اینکه قصد رفتن به ساحل داشته باشید یا یک مهمانی نیمه رسمی رقص، شما از جوری که به نظر می رسید، راضی و خوشنود هستید و اثرات این حس خوشایند در زیر پوست شما پیداست.

بهترین عادت من در مراقبت و توجه به خودم، حرکات و ورزش های مربوط به تمدد اعصابی است که در صبح انجام می دهم. و به عنوان کسی که گاه و بی گاه زیاده روی می کند، پدیکور را هم خیلی دوست دارم. شما چطور؟ شما برای اینکه خودتان در اولویت باشید، چه کارهایی انجام می دهید؟

 

اختصاصی زیبایی ایرانی - روانشناسی