7 یادآوری درباره اینکه چه چیزی در زندگی شما اهمیت دارد

7 یادآوری درباره اینکه چه چیزی در زندگی شما اهمیت دارد

آیا تا به حال بر روی اینکه واقعا چه چیزهایی در زندگی شما اهمیت دارند، تمرکز کرده اید؟
ارزش مادی، مرد، زن، خانه و ماشین، همه چیز نیستند. بلکه اصل موضوع خود شما هستید، و هر زمان که شروع به تمرکز بر روی اهمیت مسائل در زندگیتان کردید، می توانید زندگی بقیه چیزها را هم تغییر دهید. در همین حال که من، شخصا توجه شما را به نکاتی درباره اهمیت موضوعات در زندگی جلب می کنم، شما هم طوری این نکات را بپذیرید و به دنبال راهی برای پیاده کردن آنها در زندگیتان باشید، که انگار زندگی شما به آن وابسته است، چراکه واقعا هم هست. همان اندازه که ممکن است این یاد آوری ها بسیار ساده به نظر برسند، به همان اندازه هم می توانید با بکار بردن آنها، به معرفت فوق العاده ای دست پیدا کنید.

1-    هر لحظه را مهم تلقی کنید.

برای اینکه هر لحظه از زندگیتان را به بهترین شکل، سپری کنید، درنگ نکنید، چون زندگی فقط یک بار اتفاق می افتد، فرصت ها به ندرت پیش می آیند و هیچ چیز، قطعی نیست (Blaze Olamiday).
در بسیاری مواقع ما اصرار داریم که احساس ناخوشایندی درباره گذشته داشته باشیم یا اینکه درباره آنچه ممکن است در آینده پیش بیاید، فکر کنیم. همچنین مدام پشیمانی و تاسف را با خودمان همراه می بریم. حقیقت این است که تنها زمان حال است که وجود دارد. شما فقط می توانید در همین لحظه زندگی کنید- و به همین خاطر است که باید همین لحظه را غنیمت بشمارید. آنچه اتفاق افتاده، دیگر گذشته و چیزی که قرار است اتفاق بیفتد، به آنچه شما همین الان انجام می دهید، بستگی دارد. هر لحظه را مهم تلقی کنید.

2-    همین الان، شاد باشید، چرا که شادی، یک مقصد نیست.

یاد بگیرید که از لحظه لحظه زندگیتان، لذت ببرید. همین الان شاد باشید. منتظر نمانید تا چیز دیگری بیرون از وجود شما اتفاق بیفتد و در آینده شما را خوشحال کند. به این فکر کنید که زمانی که باید آن را یا با کار کردن و یا در کنار خانواده سپری کنید، چقدر واقعا ارزشمند است. هر دقیقه زندگی را باید چشید و لذت برد (Earl Nightingale).
درست مثل اینکه فقط برای همین لحظه زندگی می کنید، هر زمان که می توانید و هر چه قدر که می توانید، شاد باشید. این را درک کنید که قرار نیست فقط وقتی چیزی را به دست می آورید، خوشحال باشید. شادی، چیزی است که شما می توانید آن را انتخاب کنید، یک حالت روحی است که چیزهایی که باعث شادی بیشتر و بیشتر می شوند را ، جذب می کند.

3-    اعتبار خود را با جستجو در روح و روان خود برای فهم اینکه واقعا چه کسی هستید، پیدا کنید.

خودتان باشید- جای هر کس دیگری قبلا گرفته شده است (Oscar Wilde).
شما کی هستید؟ واقعا به چه منظوری اینجا و در این جایگاه ایستاده اید؟ اینکه اعتبار و هویت خود را کشف کنید، به عهده خود شماست. و فقط آن موقع است که رها خواهید شد. رها می شوید تا شجاع باشید، تا رد و اثر خود را درخشان کنید و آنچه را که احساس می کنید، بدون نگرانی از مطابقت با نظرات دیگران، به زبان بیاورید. به ارزش های خودتان بنگرید: آنها حتما به شما نشان خوهند داد که چرا اینجا ایستاده اید.

4-    عمیقا عشق بورزید و آن را به دیگران هم بدهید و با آنها قسمت کنید.

توسط کسی که به شما استقامت و ایستادگی می دهد، عمیقا دوست داشته شوید، در حالی که به کسی که به شما شهامت و جسارت می دهد، عمیقا عشق می ورزید (Lao Tzu).
با عشق ورزیدن به خودتان شروع کنید. فقط زمانی که ارزش وجودی خودتان را بدانید، حقیقتا می توانید به دیگران هم عشق بورزید. عشق ورزیدن به خوتان را هر روز تمرین کنید. با خودتان خوش رفتاری کنید. در آینه، به خوداتن نگاه کنید و درباره خودتان، حرف های خوب بزنید. در ابتدا ممکن است این رفتار کمی عجیب به نظر برسد، ولی به آن عادت خواهید کرد. عشق ورزی به خود، به شما اجازه می دهد تا دیگران را هم دوست داشته باشید.

5-    هدف هایتان را زندگی کنید. به روشنی یک ستاره بدرخشید.

هدف از زندگی، یک زندگی هدفمند است (Robert Byrne).
شما یک ندای درونی دارید و کار شما این است که بفهمید این ندا چیست. طوری به دنبال اهدافتان در زندگی، بگردید که گویی زندگی شما به آن بسته است، چرا که واقعا هست. اهدافتان به شما معنا و اعتمادی می دهند که با آن می توانید به رویاهایتان برسید، بنابراین حقیقتا می توانید خوش بدرخشید!

6-    تجربه های شما، بیشترین اهمیت را دارند.

هدف زندگی، این است که آن را زندگی کنید، که تجربه های گوناگون را تا انتها بچشید، تا مشتاقانه و بدون ترس از تجربه های جدیدتر و غنی تر، هر چیزی را به دست آورید (Eleanor Roosevelt).
تجربه های شما در زندگی، حقیقتا با اهمیت هستند. چه تجربه هایی را برای خودتان خلق کرده اید؟ برای تجربه موقعیت های شگفت انگیز که شما را بر می انگیزند، وقت بگذارید. اصلا شما اینجا هستید برای تجربه نهایی زندگی، پس فرصت را از دست ندهید.

7-    ارزش ها، همه چیز هستند.

باورهای شما، افکار شما را تشکیل می دهند و افکار شما، کلامتان را، کلام شما، به عمل شما تبدیل می شود  و اعمال شما به عادت هایتان، عادات شما، ارزش های شما می شود و این ارزش ها سرنوشت شما را رقم می زنند (Mahatma Gandhi).
ارزش های شما چیست؟ آنها را شناسایی کنید و هر روز و هر روز آنها را دنبال کنید. نه تنها آنها به شما اجازه می دهند تا تصمیمات درستی بگیرید، بلکه آنچه از دل این ارزش ها بیرون می آید، اعتبار و اعتماد به نفسی است که به شما کمک می کند تا بدرخشید و تماماً همان چیزی باشید، که در واقع هستید. شما می توانید با خودتان و دیگران، رو راست باشید. ارزش ها همه چیز هستند.

اختصاصی زیبایی ایرانی