9 دلیل برای اینکه چرا افراد نمی توانند همیشه تناسب خود را حفظ کنند

9 دلیل برای اینکه چرا افراد نمی توانند همیشه تناسب خود را حفظ کنند

دنیای اطراف ما مدام در حال تغییر است. شخصیت های ما و حتی نگاه ما در طول زندگی، تغییر می کند. این درباره رژیم غذایی و بدن ما هم صدق می کند. سالم و سلامت باقی ماندن، کار بسیار سختی است. ممکن است هدفی را معین کنیم و بعد از رسیدن به آن، از آن عبور کنیم. یا اینکه انرژیی برای اینکه یک رژیم غذایی سالم را حفظ کنیم، نداشته باشیم.
هدف اولیه از حفظ تناسب، به هر حال، سلامت ماندن است، که حتی مهم تر از به دست آوردن و حفظ خودِ تناسب اندام است. مهم نیست که مشکلات شما چقدر جدی هستند، در اینجا 9 نکته بیان شده که به شما کمک می کند تا تناسب خود را حفظ کنید!

1- این افراد تنها فعالیت می کنند

تنها ورزش کردن ممکن است کمی حرفه ای به نظر برسد، اما با انگیزه ماندن برای انجام مرتب آن بسیار مشکل است. شما باید خودتان، خودتان را مجبور کنید تا ورزش کنید و تغذیه سالم داشته باشید. اما وقتی یک دوست همراه شماست، و در زمانی که دنبال کردن برنامه سخت تر می شود، حضور او برای اجرای منظم برنامه به شما کمک خواهد کرد. تحقیقی که اخیرا انجام شده نشان می دهد که ورزش کردن با یک همراه، می تواند برای ادامه دادن برنامه تا زمان طولانی تر، به شما انگیزه بیشتری بدهد. همچنین این همراهی بسیار سرگرم کننده تر خواهد بود!

2- آنها آب رسانی کافی ندارند

آب به طرق مختلف، مفید است. پوست شما را شفاف نگه می دارد، سوخت و ساز بدنتان را سرعت می بخشد، کمک می کند تا تمرکز بهتری داشته باشید و بسیاری موارد دیگر. توصیه می شود که هر فرد بزرگسال، روزانه و به طور متوسط 2 لیتر آب بنوشد. نه تنها تازگی خاصی پیدا می کنید، بلکه به تناسب اندام شما هم کمک می کند.
3- این افراد هله هوله های بی مصرف زیادی می خورند
معمولا غذاهای سریع یا فست فود ها به عنوان غذاهایی ناسالم شناخته می شوند. این غذاها محتوی مقادیر زیادی کربوهیدرات و سدیم هستند. بنابراین به طور منطقی، اگر به مقدار زیاد از آنها استفاده کنید، اثرات قابل توجهی در بدنتان (به ویژه در رابطه با اضافه وزن) و بر سلامتی تان خواهد گذاشت. در مدت زمان زیاد، یک رژیم غذایی بد می تواند باعث انواع بیماری های قلبی و چاقی بشود، و همچنین دیگر بیماری های مزمن.

4- آنها غذاهای متعادل مصرف نمی کنند

برای اینکه بدنتان را در حالت طبیعی خود حفظ کنید، اطمینان از اینکه به اندازه کافی غذاهای طبیعی و مغذی می خورید، بسیار مهم است. ساده ترین راه برای اینکه از تعدل خوراکتان مطمئن شوید این است که از بشقاب غذای خوراکی های سالم استفاده کنید. به این وسیله همچنین می توانید در راستای حفظ و رعایت غذایتان بهتر عمل کنید و ببینید که چه موقع به مصرف ریزمغذی های متعادل روزانه خود می رسید.

5- آنها در ورزش و فعالیتشان تغییر و تنوع ایجاد نمی کنند

بعضی افراد فکر می کنند که می توانند برای رسیدن به هدفی کار کنند و بعد ناگهان این روند را متوقف کنند یا در همان نقطه بمانند. عملکرد بدن شما اینگونه نیست. شما مجبورید که کاری را که شروع کرده اید، ادامه دهید تا به سرانجام برسد. این که بدنتان را همیشه متناسب و روی فرم نگه دارید، یک فرایند ادامه دار است.
همچنین، اگر همیشه ورزش های مشابهی را انجام بدهید، بدن به این روش عادت می کند. باید همیشه این سیستم را به روزکنید، خودتان را به چالش بکشید و گاهی روش ها و ورزش های مختلف را با هم ترکیب کنید.

6- آنها از سر و ته ورزش می زنند

یک ورزش خوب از 5 بخش مهم به وجود می آید: ورزش هوازی، ورزش تداومی، ورزش ها هسته ای (مرکزی)، تمرین های تعادلی و کششی. بعد از رسیدن به هدف مورد نظر، بسیاری از افراد تصمیم می گیرند که تنها، بخش مورد علاقه خودشان را ادامه بدهند.
این کار، تاثیری عکس چیزی که آنها می خواهند را خواهد گذاشت و نه تنها باعث حفظ تناسب شما نمی شود، بلکه بدن شما شروع به از دست دادن بخش هایی خواهد کرد که مورد نیاز هستند. بنابراین مطمئن شوید که تمام ورزشی که می کنید، در جهت حفظ تناسب اندامتان، به شکلی متعادل جلو برود!

7- این افراد از محصولات سالم و محافظ بدن استفاده نمی کنند

بله، درست خواندید. محصولاتی که شما آنها را بر روی بدنتان استفاده می کنید و در واقع می تواند حاوی سموم بدی باشند. تصور کنید که غذای سالم مصرف می کنید، اما هنوز هم احساس سلامتی ندارید، این فقط به خاطر فراورده هایی است که استفاده می کنید. به صورت آنلاین کمی جست و جو کنید و جایگزین های مناسب تر و سالم تری را انتخاب کنید.
پوست شما، فراورده ها و محصولاتی را که به سطح آن می زنید، دریافت می کند، و در واقع با اجزایی ناشناخته مواجه می شود. بدن شما این اجزا را تا زمانی که بفهمد باید با آنها چه کند، یا فرصتی برای دفع آنها بیابد، نگه می دارد.

8- آنها ثابت قدم و استوار نیستند

پایداری کلمه بسیار بزرگی است و مسئولیت بزرگی را به همراه می آورد. اگر مدام در رژیم غذایی یا ورزش کردنتان وقفه ایجاد می کنید، نمی توانید از بدنتان توقع داشته باشید که تناسب خود را حفظ کند. شما باید یک برنامه ریزی با قاعده و منظم داشته باشید. خودتان ببینید که ترجیح می دهید چه زمانی ورزش کنید، و برای پایبندی به این برنامه برای خودتان پاداش تعیین کنید.
جست و جو کنید و راه های سرگرم کننده ای پیدا کنید تا بتوانید از این طریق به برنامه ورزشی تان پایبند بمانید. برنامه غذایی یک هفته یا چند روز اینده خود را تعیین کنید، به این ترتیب می دانید که قرار نیست گرسنه بمانید و در نتیجه از سر تفنن به مصرف غذاهای ناسالم روی بیاورید.

9- آنها استراحت نمی کنند

اینکه با ورزش زیاد، بیش از حد از بدنتان کار بکشید، هم یک مسئله است. سخت تلاش کردن برای چیزهایی که می خواهید کار بسیار بزرگی ست، اما زیاده روی در انجام آن، کار درستی نیست. عضلات شما به استراحت نیاز دارند، در نتیجه می توانند هم نیرو و هم بافت ماهیچه ای خود را بازسازی کنند.
وقتی ورزش های استقامتی انجام می دهید، به عضلاتتان فشار وارد می شود. میزان پروتئینی که در 24 تا 48 ساعت آینده دریافت می کنید، میزانِ عضله ای است که بدنتان می تواند بازسازی کند. داشتن استراحت منظم برای داشتن زندگی متعادل و سالم، یک نیاز حیاتی محسوب می شود.

 

اختصاصی زیبایی ایرانی – فیتنس و تناسب اندام